Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
Edit this entry  
14
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Holler

Holler

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eloise at the Plaza

Eloise at the Plaza

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
06
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Abuse of Weakness

Abuse of Weakness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night Before

The Night Before

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
California Suite

California Suite

1978
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Chase

The Chase

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry