ashley has logged 352 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Variety

Variety

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Madonna: The Confessions Tour

Madonna: The Confessions Tour

2006
×
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★
Edit this entry