ashley has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yella

Yella

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry