Sort by

ashley has logged 180 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Edit this entry  
02
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Till

Till

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Loving Highsmith

Loving Highsmith

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Woman Like Eve

A Woman Like Eve

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ms .45

Ms .45

1981
×
Read the review Edit this entry  
26
The Center of the World

The Center of the World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Presenting Lily Mars

Presenting Lily Mars

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis ’68 Comeback Special

Elvis ’68 Comeback Special

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girl Crazy

Girl Crazy

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paulie

Paulie

1998
×
Read the review Edit this entry  
11
Ziegfeld Girl

Ziegfeld Girl

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Julia

Julia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry