Sort by

barrett has logged 391 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Not Cool

Not Cool

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lens

Lens

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The Park Bench

The Park Bench

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lava

Lava

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Junun

Junun

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Room 237

Room 237

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stand-Outs

Stand-Outs

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Holy Musical B@man!

Holy Musical B@man!

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mars Needs Moms

Mars Needs Moms

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Park Bench

The Park Bench

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rapstar

Rapstar

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry