barrett has logged 23 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Suicide

Suicide

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
ANI: A Parody

ANI: A Parody

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry