barrett has logged 64 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Serial Taxi

Serial Taxi

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Alice's Wonderland

Alice's Wonderland

1923
×
★★★
Edit this entry  
28
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Couch

Couch

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Edit this entry  
27
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Genre

Genre

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home/Alone

Home/Alone

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw VI

Saw VI

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pavement

The Pavement

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry