• Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Eli

  • The Addams Family

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Rent

    ★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Outlaw King

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Adrift

    ★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Book Club

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Believer

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★★½