Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Respect

    ★★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Another Time

    ★★★★★

  • Elvis & Nixon

    ★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Breakup at a Wedding

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★

  • Hello I Must Be Going

    ★★★

  • Shut Up and Play the Hits

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • The Exploding Girl

    ★★★★

  • Wendy and Lucy

    ★★★★★

  • Shortbus

    ★★★★

  • Keeping the Faith

    ★★★★★

  • The Beach

    ★★★★

  • The Muse

    ★★★★★

  • Wild Things

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • Con Air

    ★★★★★

  • Kiss of Death

  • Point Break

    ★★★★★

  • Defending Your Life

    ★★★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • After Hours

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★½

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Farewell, My Lovely

    ★★★½

  • Night Moves

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★

  • The Gambler

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★

  • Double Indemnity

    ★★★★★