Sort by

jesstherio has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Respect

Respect

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Muse

The Muse

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TINA

TINA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry