• Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Censor

    ★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Alien Xmas

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Project Power

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½