• Nostalgia

    ★★★½

  • Dancing on Glass

  • The Invisible Thread

  • The Weekend Away

  • The Batman

  • Inventing Anna

  • Fresh

  • Superheroes

  • Diabolik

    ★★

  • Nightmare Alley

  • Breaking up in Rome

    ½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★

  • Promises

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

  • Marilyn's Eyes

    ★★★

  • America Latina

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Catholic School

  • Happening

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Belfast

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Mascarpone

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Don't Kill Me

    ½

  • Va bene così

    ½

  • A Bookshop in Paris

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • CODA

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Miss Marx

    ★★★

  • The Ties

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Bad Tales

    ★★★★

  • Hidden Away

    ★★★★★

  • The Best Years

  • Disclosure

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • 18 Presents

  • Pinocchio

  • The Goddess of Fortune

  • Little Women

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The King

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

  • When They See Us