Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Penny Serenade

Penny Serenade

1941
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★½
Edit this entry  
04
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
27
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Edit this entry  
26
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Edit this entry