• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Love Gets a Room

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Where Is Marta?

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • A Dance for the End of the World

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Riot Police

    ★★★★★

  • Patria

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Becky

    ★★

  • The Eddy

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★