Jesús has logged 18 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fortune Cookie

The Fortune Cookie

1966
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Club

The Club

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry