• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Long Toast

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Puparia

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo: Oretachi no Game Set

    ★★

  • Night Shifts

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Box Assassin

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★

  • Road to Roma

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Model Citizen

    ★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • The Grudge

    ½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Wind

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Pangu

    ★★★½

  • ORESUKI: Are you the only one who loves me?

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Float

    ★★½

  • It Chapter Two

    ½