Jet has logged 262 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Third World

The Third World

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
12
Four Women

Four Women

1975
×
Read the review Edit this entry  
12
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skins

Skins

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box

A Chinese Odyssey Part One: Pandora's Box

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legion

Legion

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Demon House

Demon House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry