• Halloween Kills

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Godmothered

  • Dave Chappelle: Unforgiven

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eddie Pepitone: For the Masses

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Pilgrim

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Rewind

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • When I Get Home