Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gerorisuto

Gerorisuto

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
Caterpillar

Caterpillar

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fulci for Fake

Fulci for Fake

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Haunted

The Haunted

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hopkins

Hopkins

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Commando Ninja

Commando Ninja

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
Zeder

Zeder

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Kong Lives

King Kong Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
King Kong

King Kong

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home Team

Home Team

2022
×
★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Children of the Living Dead

Children of the Living Dead

2001
×
★½
Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Living Dead: 30th Anniversary Edition

Night of the Living Dead: 30th Anniversary Edition

1999
×
Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Edit this entry