Sort by

Gavin has logged 526 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ozone! Attack of the Redneck Mutants

Ozone! Attack of the Redneck Mutants

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grim Prairie Tales

Grim Prairie Tales

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atlantis: The Lost Continent

Atlantis: The Lost Continent

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seeds

Seeds

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ground Control

Ground Control

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond

Beyond

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Terror at Tenkiller

Terror at Tenkiller

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Johnny Vik

Johnny Vik

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassin

Assassin

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Body

Body

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Olivia

Olivia

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carry on Christmas

Carry on Christmas

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Nasty

Blood Nasty

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
30 Years of Garbage: The Garbage Pail Kids Story

30 Years of Garbage: The Garbage Pail Kids Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Made in America

Made in America

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night Visitors

Night Visitors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncle Nick

Uncle Nick

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Johnsons

The Johnsons

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Skinner

Skinner

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thirteenth Day of Christmas

The Thirteenth Day of Christmas

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry