Sort by

jewel has logged 28 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Audition

The Audition

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After-School Special

After-School Special

2011
×
★½
Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry