Joey has logged 18 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wit

Wit

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★½
Edit this entry  
01
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry