• Puss in Boots: The Last Wish

  • Crush

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Love and Leashes

  • Pinocchio: A True Story

  • Mother/Android

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Leaf

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Learning About Flowers and Their Seeds

  • WE TWO

  • The Fallout

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Faces

  • Double Patty

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Burn the Witch

  • SMTOWN LIVE

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • She

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Imitation of Life

  • mockingbird

  • 3/3

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • July 4, 2020

  • Teléfono

  • Crispy Love-Line

  • Pampas

  • Paisagem é Narrativa

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • O Brinde

  • Bellydance Vogue

  • Alex and Mr Fluffkins