RSS feed for jezzicuh

jezzicuh has logged 26 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Pit of Dr. M

Black Pit of Dr. M

1959
×
★★★
Edit this entry  
23
VHYes

VHYes

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry