RSS feed for jezzicuh

jezzicuh has logged 25 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Kiss of Death

Kiss of Death

1995
×
★★
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gamer

Gamer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fog

The Fog

1980
×
★★½
Edit this entry  
06
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★
Edit this entry  
06
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry