RSS feed for jezzicuh

jezzicuh has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Final Girl Returns

The Final Girl Returns

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Offbeat

Offbeat

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Man in the Corner

Man in the Corner

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Live

Live

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ava in the End

Ava in the End

×
★★★
Edit this entry  
25
Conversion Therapist

Conversion Therapist

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Basic Witch

Basic Witch

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Maggie May

Maggie May

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Waffle

Waffle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★
Edit this entry  
20
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry