jezzicuh has logged 43 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lucky

Lucky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wolf

Wolf

1994
×
★★
Edit this entry  
30
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kidan Piece of Darkness

Kidan Piece of Darkness

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deadline

Deadline

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Edit this entry  
21
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Undead

Undead

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bleed with Me

Bleed with Me

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Doorman

The Doorman

2020
×
Edit this entry  
10
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Anything For Jackson

Anything For Jackson

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Detention

Detention

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mister Frost

Mister Frost

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Edit this entry