jezzicuh has logged 40 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
He Dies At The End

He Dies At The End

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
The Net

The Net

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
Porky's

Porky's

1981
×
★★½
Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Priest

Priest

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Take Me Home

Take Me Home

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Jigsaw

The Jigsaw

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Seduced: Inside the NXIVM Cult

Seduced: Inside the NXIVM Cult

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Hotel Lake

Hotel Lake

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Night Watchmen

The Night Watchmen

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Rising Sun

Rising Sun

1993
×
★★
Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2020
×
Edit this entry  
04
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Splash

Splash

1984
×
★★★
Edit this entry