Sort by

jezzicuh has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Edit this entry  
12
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Freshman

The Freshman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pixels

Pixels

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read other review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
After Blue

After Blue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cosmic Dawn

Cosmic Dawn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
08
Angel

Angel

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Timekeepers of Eternity

The Timekeepers of Eternity

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Execution

The Execution

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry