Sort by

jezzicuh has logged 19 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Initiation

Initiation

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Howard’s Mill

Howard’s Mill

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry