Sort by

jezzicuh has logged 138 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Universal Horror

Universal Horror

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Devil in Ohio

Devil in Ohio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Carter

Carter

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glorious

Glorious

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Last Dive

One Last Dive

2013
×
Edit this entry  
06
Moloch

Moloch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Forbidden Door

The Forbidden Door

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry