Sort by

jezzicuh has logged 75 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★½
Edit this entry  
14
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Senritsu Kaiki File Kowasugi! Preface: True Story of the Ghost of Yotsua

Senritsu Kaiki File Kowasugi! Preface: True Story of the Ghost of Yotsua

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Killer

The Killer

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Malum

Malum

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Wintertide

Wintertide

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Summoning the Spirit

Summoning the Spirit

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Consecration

Consecration

2023
×
★★
Edit this entry  
02
The Secrets of Hillsong

The Secrets of Hillsong

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★
Edit this entry  
29
After Blue

After Blue

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Edit this entry  
25
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
HiGH&LOW: The Red Rain

HiGH&LOW: The Red Rain

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
High & Low The Movie

High & Low The Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Road To High & Low

Road To High & Low

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sharper

Sharper

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Murdaugh Murders: A Southern Scandal

Murdaugh Murders: A Southern Scandal

2023
×
★★½
Edit this entry