RSS feed for Jim Gonzalez
  • Extraction

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Breakthrough

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • The Silence

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½