RSS feed for Jim Gonzalez

Jim Gonzalez has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rose

The Rose

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry