RSS feed for Jim Gonzalez
  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Polar

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • The Last Laugh

    ★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Tinker'

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Between Worlds

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Final Score

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Escape Plan 2: Hades

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½