Sort by

Joel has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry