• George Carlin's American Dream

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Adrienne

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Gateway

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★★½

  • Neuromancer

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Zeros and Ones

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Fear and Loathing in Aspen

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Lansky

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Final Stop

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★