Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Hemingway

Hemingway

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cisco Pike

Cisco Pike

1972
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bliss

Bliss

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Agnes of God

Agnes of God

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Someone to Love

Someone to Love

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Summer Wishes, Winter Dreams

Summer Wishes, Winter Dreams

1973
×
★★½
Edit this entry  
04
Living in the World

Living in the World

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Heart Beat

Heart Beat

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
Kid Blue

Kid Blue

1973
×
★★★
Edit this entry  
30
Inserts

Inserts

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Sin

The Sin

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Warm Nights on a Slow Moving Train

Warm Nights on a Slow Moving Train

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Killerman

Killerman

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Bukowski: Born Into This

Bukowski: Born Into This

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hour of the Gun

Hour of the Gun

1967
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fleshpot on 42nd Street

Fleshpot on 42nd Street

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mac

Mac

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★½
Edit this entry  
16
The Monkey Hustle

The Monkey Hustle

1976
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fleshtone

Fleshtone

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Girl Shy

Girl Shy

1924
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
06
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hidden Assassin

Hidden Assassin

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Adua and Her Friends

Adua and Her Friends

1960
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Adventures of God

The Adventures of God

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Front

The Front

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Out of Bounds

Out of Bounds

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★
Edit this entry  
26
The Comedian

The Comedian

2016
×
Edit this entry  
25
Flowing Gold

Flowing Gold

1940
×
★★★
Edit this entry  
24
Air Force

Air Force

1943
×
★★½
Edit this entry  
23
Destination Tokyo

Destination Tokyo

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Overcoat

The Overcoat

1952
×
★★★★
Edit this entry  
20
Days

Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry