Sort by

John Frankensteiner has logged 32 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Belly of an Architect

The Belly of an Architect

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Turning

The Turning

2020
×
Edit this entry  
28
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ebenezer

Ebenezer

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Hard Kill

Hard Kill

2020
×
Edit this entry  
20
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lady on a Train

Lady on a Train

1945
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Storm Fear

Storm Fear

1955
×
★★½
Edit this entry  
14
My Psychedelic Love Story

My Psychedelic Love Story

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Dusty and Sweets McGee

Dusty and Sweets McGee

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
The White Bus

The White Bus

1967
×
★★★½
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Shy People

Shy People

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Half-Cocked

Half-Cocked

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry