• Horse Girl

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

  • Cuties

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★½

  • Shelby American

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Grand Isle

  • Pariah: The Lives and Deaths of Sonny Liston

    ★★★

  • Queen & Slim

  • Primal

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • APEX: The Secret Race Across America

    ★★★½

  • Kill Chain

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Code 8

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

  • Lucky Day

    ★★

  • Lucy in the Sky

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★½

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Waves

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • The Informer

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Running with the Devil

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½