RSS feed for jgabrielson

jgabrielson has logged 66 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Night School

Night School

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
27
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Shaft

Shaft

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry