RSS feed for jgabrielson

jgabrielson has logged 29 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Night School

Night School

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry