RSS feed for Jason

Jason has logged 36 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cry Baby Lane

Cry Baby Lane

2000
×
Edit this entry  
20
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goon

Goon

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry