RSS feed for Jason

Jason has logged 47 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the Thirteenth

Friday the Thirteenth

1933
×
★★★½
Edit this entry  
21
Parker

Parker

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
Edit this entry  
17
Doctor Who: The Five Doctors

Doctor Who: The Five Doctors

1983
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Timecop

Timecop

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry