Sort by

Jason has logged 46 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Superman III

Superman III

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Edit this entry  
15
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Edit this entry  
09
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Second Sight

Second Sight

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★
Edit this entry  
18
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Rad

Rad

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The House

The House

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gilbert

Gilbert

2017
×
★★★½
Edit this entry