Julia has logged 14 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry