• Soul

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Sing

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • The White King

    ★★★★★

  • Piper

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • The Night Manager

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Four

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Hyde Park on Hudson

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Brave

    ★★★★★

  • Prometheus

    ½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★