Sort by

b has logged 115 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★½
Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Class

The Class

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madagascar

Madagascar

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Material

White Material

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pépé le Moko

Pépé le Moko

1937
×
★★½
Edit this entry  
15
Proof

Proof

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
½
Edit this entry  
10
France is an Empire

France is an Empire

1938
×
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry