RSS feed for Jonathan

Jonathan has logged 17 entries for films during May 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Monsieur Lazhar

Monsieur Lazhar

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★½
Edit this entry  
24
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Too Big to Fail

Too Big to Fail

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Beautiful Life

A Beautiful Life

2011
×
★★★
Edit this entry