• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • VHS 94

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Plan B

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Come Play

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½